BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wiadomości

MSBS-5,56R już w SW

Wiadomości, 28 października 2016

W Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu trwa szkolenie kompanii reprezentacyjnej w posługiwaniu się 5,56-mm karabinkiem paradnym MSBS-5,56R.

Służba Więzienna kupiła 40 karabinków paradnych MSBS-5,56R, które zastąpią w funkcjach reprezentacyjnych wysłużone AKM / Zdjęcie: COSSW Kalisz

Umowę o wartości 440 tys. zł na dostawę 40 ceremonialnych konstrukcji strzelającej amunicją ślepą 5,56 mm x 45 podpisano na początku września na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. Karabinki trafiły już do poddziału reprezentacyjnego Służby Więziennej, w którym mają zastąpić dotychczas używane AKM.

Obecnie w COSSW w Kaliszu trwa przeszkolenie do nowej broni. Ma ono na celu przygotowanie kompanii reprezentacyjnej Służby Więziennej do udziału w uroczystościach państwowych i resortowych. W szkoleniu bierze udział 50 funkcjonariuszy z całej Polski. Pięciu z nich, m.in. przedstawiciel kadry COSSW, sierż. sztab. Piotr Stodzież, wcześniej uczyło się obsługi broni w Batalionie Reprezentacyjnym Wojska Polskiego (BRWP) w Warszawie.

Wyposażeni w karabinki MSBS-5,56R funkcjonariusze Służby Więziennej wezmą udział w uroczystej odprawie wart w czasie centralnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie. Dalsze szkolenia kompanii reprezentacyjnej SW przewidziane są na terenie Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Warszawie i COSSW w Kaliszu.  

(na podstawie informacji Joanny Kempy)


Galeria