BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wyposażenie

LE-X od A-TACS

Wyposażenie, 06 października 2016
Autor:

Amerykańskie przedsiębiorstwo A-TACS wprowadza nowy wzór kamuflażu. LE-X (Law Enforcement Xtreme) ma być uzupełnieniem gamy kolorystycznej dla funkcjonariuszy działających w terenie zurbanizowanym.

LE-X przewidziano do operacji nocnych. Ma on uzupełnić gamę kolorystyczną A-TACS dla funkcjonariuszy działających w terenie miejskim

Nowy wzór czerpie z wcześniejszego LE z tą różnicą, że wiodącą barwą jest niebieski a zawartość jasnych szarości jest znikoma. Większość powierzchni pokrywają poziome szare plamy w kilku ciemnych odcieniach. Jak na współczesny wzór przystało, nie znajdziemy tu koloru czarnego.

Wiodąca barwa niebieska jest bardzo wyraźna. Na wzorze brak jasnych szarości i głębokich czerni / Zdjęcia: A-TACS

LE-X komponuje się z wyposażeniem w kolorze czarnym i szarym. Projektowano go z myślą o działaniach nocnych i przy ograniczonej oświetleniu. A-TACS oferuje dwie wersje swoich kamuflaży: rozmytą Organic i wyrazistą Full Macro. Do tej pory LE-X został zaprezentowany tylko w tej drugiej.


Galeria