BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wyposażenie

Blackhawk Omnivore

Wyposażenie, 03 października 2016
Autor:

Amerykański producent zapowiada nową serię kabur z zabezpieczeniami poziomu 2. Omnivore mają być przystosowane do przenoszenia ponad 150 różnych modeli pistoletów.

Kabura Blackhawk Omnivore będzie produkowana w wersji dla prawo i leworęcznych strzelców

Będzie to realizowane przy pomocy uniwersalnego korpusu wykonywanego metodą wtryskową. W zestawie otrzymamy adapter Rail Attachment Device przykręcany do uniwersalnej szyny montażowej, znajdującej się pod lufą pistoletu. Ma być on jedynym punktem stycznym między pistoletem a kaburą. Wyeliminuje to uszkodzenia powłok na powierzchni broni, powstających w wyniku tarcia o korpus i ułatwi usuwanie zanieczyszczeń dostających się do wnętrza.

Zbliżenie na adapter RAD. Pełni on rolę wtyczki łączącej korpus kabury z przenoszonym pistoletem

Przed wypadnięciem pistoletu chronić będą dwa zabezpieczenia. Rolę pasywnego odegra docisk na adapterze RAD, a aktywnego, przycisk blokady zwalniany przy pomocy kciuka. Ten ostatni będzie można dopasować do indywidualnych preferencji, przy użyciu trzech wymiennych nakładek różnej grubości.

Uniwersalny korpus ma być luźny na tyle, by nie obcierać broni w trakcie użytkowania

W serii Omnivore znajdą się też dwa korpusy przystosowane do przenoszenia broni z dodatkowym oświetleniem Streamlight TLR-1 lub Surefire X300. W tych przypadkach rolę adaptera RAD przejmie latarka i to ona będzie utrzymywać pistolet wewnątrz kabury.

Dopasowanie przycisku zwolnienia blokady będzie możliwe dzięki trzem wymiennym nakładkom / Zdjęcia: Blackhawk

Omnivore będzie oferowany w kolorze czarnym, a w niedalekiej przyszłości można się spodziewać sprzedawanych osobno adapterów. Planowana cena zestawu to 59,95 $, niezależnie od wersji korpusu. Aktualną listę pasujących pistoletów można sprawdzić na stronie producenta.


Galeria