BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wyposażenie

Vertx, amerykański producent wyposażenia i odzieży specjalistycznej, wprowadził do sprzedaży nową koszulę polo. Speed Concealed Carry Shirt wyposażono w szereg rozwiązań ułatwiających skryte przenoszenie broni.

Koszula od Vertx wygląda na zapinaną na guziki. W rzeczywistości obie połówki łączą małe napy ukryte pod spodem

Koszulę wykonano materiału o składzie: 56% Modal, 44% poliester. Ten drugi wytworzono w technologii 37.5, wzbogaconej mikrocząsteczkami ułatwiającymi odparowywanie potu. Na wysokości pasa barkowego, od wewnętrznej strony, wszyto siatkę poprawiającą cyrkulację powietrza. Dodatkową wentylację zapewniają otwory ukryte między warstwami materiału.

Mała kieszonka z obciążnikiem ułatwia odrzucenie boku koszuli gdy sięgamy po broń ukrytą pod spodem

Koszula od Vertx jest zapinana na napy ukryte pod fałszywymi guzikami. Skraca to czas potrzebny do dobycia broni i nie niesie za sobą ryzyka uszkodzenia odzieży. Od wewnątrz, w rogu prawej przedniej połówki, umieszczono dwa oczka do wpuszczenia linki między warstwy materiału, której zadaniem będzie ułatwić pewny chwyt za krawędź. Znajdziemy tu też małą kieszonkę na obciążnik rozmiaru dużej monety. Ma on umożliwić odrzucenie boku koszuli w tył, by odsłonić kaburę z bronią.

Otwory pozwalające wsunąć linkę między warstwy materiału. Tak usztywnioną krawędź będzie łatwiej chwycić / Zdjęcia: Vertx

Speed Concealed Carry Shirt wyposażono w małą kieszonkę na dokumenty zapinaną zamkiem. Koszula występuje w kilku odmianach kolorowej kraty: brązowym, zielonym, niebieskim i szarym.


Galeria