BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wyposażenie

Helikon, polski producent odzieży i wyposażenia, wprowadza do oferty dwie kieszenie typu nerka. Possum i Bandicoot mają tą samą budowę, ale różnią się wielkością. Pierwsza ma pojemność 1,7 l a druga jest większa o 0,3 l.

Torba biodrowa Possum od Helikona. Na zdjęciu widoczne są boczne skrzydła z taśmami systemu MOLLE

Konstrukcję obu toreb oparto na pojedynczej komorze głównej, zapinanej zamkiem błyskawicznym. Organizację jej zawartości zapewnia wewnętrzna przegroda obszyta elastycznymi taśmami i kieszonka zamykana suwakiem. Na zewnątrz, w przednią część, wszyto mniejszą komorę zamykaną suwakiem. Producent przewidział możliwość skrytego przenoszenia dokumentów i innych płaskich przedmiotów, w tylnej przegrodzie przylegającej do ciała.

Porównanie wielkości obu nerek. Ciekawostką jest, że użyto różnych klamer do zaczepienia pasa biodrowego

Obie torby wyposażono w pas biodrowy. Jest on zamocowany przy pomocy specjalnych wyczepnych klamer, co pozwala umieścić jego główne zapięcie po prawej lub lewej stronie. Otwarta budowa części plecowej umożliwia przypięcie Possum i Bandicoot do paska od spodni. Po bokach komory głównej, na skrzydłach, naszyto taśmy systemu MOLLE do mocowania dodatkowych kieszeni i akcesoriów.

Po zdemontowaniu pasa obie torby można przenosić na pasku od spodni / Zdjęcia: Helikon

Torby wykonano z Cordury 500D, a wszystkie zamki pochodzą z japońskiej firmy YKK. Possum i Bandicoot są produkowane w kolorze czarnym, szarym, brązowym i dwóch odcieniach zielonego. Dodatkowo, większa z toreb jest dostępna w kamuflażu PL Woodland i Camogrom.


Galeria