BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Biała

Limitowany ZT 0801BRZ

Biała, 14 września 2016
Autor:

Zero Tolerance wprowadziło na rynek 0801BRZ. Ten nóż z limitowanej serii, będzie dostępny tylko przez pewien czas, w ofercie wybranych dystrybutorów.

Rękojeść ZT 0801BRZ dodatkowo odchudzają otwory w lewej połówce rękojeści. Na jej końcu wykonano otwór do przewleczenia lonży

Ojcem projektu jest Todd Rexford, który niedawno rozpoczął współpracę z ZT. 0801BRZ to średniej wielkości folder (nóż składany). Całość w pozycji roboczej mierzy 208 mm, z czego głownia to 89 mm. Ostrze wykonano z wysokogatunkowej stali proszkowej M390, a powierzchnię przed szlifem satynowano. Dzięki temu, po zakończeniu obróbki faktura płazów różni się od gładzi na szlifach. Głownię otwiera się dźwignią typu flipper, a proces ułatwiają łożyska kulowe w osi obrotu. Całość ma masę 159 g.

Widoczna na końcu ramienia zamka śruba mocuje stalowe wzmocnienie. Zapobiega ono wycieraniu się tytanowego stopu w zetknięciu z głownią / Zdjęcia: Zero Tolerance

Rękojeść stanowią dwa skręcone śrubami profile ze stopu tytanowego, anodowane na brązowo. W prawej wydzielono sprężysty fragment zamka typu frame lock. Jego zadaniem jest blokować ostrze w pozycji rozłożonej. Aby tytanowe ramię nie zużywało się zbyt szybko, jego krawędź styczną z głownią wzmocniono przykręcając stalowy zderzak. Klips można przykręcić po obu stronach rękojeści, dla osób lewo i praworęcznych. W kieszeni 0801BRZ jest przenoszony sztychem ku górze.


Galeria