BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wyposażenie

Herbalist od Husar

Wyposażenie, 24 sierpnia 2016
Autor:

Producent wyposażenia z Bielsko Białej wprowadza do oferty torbę biodrową typu nerka. Herbalist to pierwszy pełnoprawny produkt tego typu w ofercie Husara.

Owalny kształt torby Herbalist sprawia, że bliżej jej do sportowych odpowiedników, niż graniastych konstrukcji tworzonych dla służb i miłośników survivalu

Do tej pory klienci mogli wybierać między kieszeniami uniwersalnymi Cubby Admin Pouch i Cubby Admin Pouch +. Ich zasadniczym przeznaczeniem jest mocowanie na kamizelce, ale przystosowano je do przenoszenia na dodatkowym pasku. Nowa torba ma być pojemniejsza i wygodniejsza w długotrwałym noszeniu, niż jej prekursorzy.

Wnętrze torby jest minimalistyczne. Pojedyncza taśma elastyczna i rzep to niewiele w porównaniu do tego co można znaleźć w Cubby Admin Pouch

Herbalist wyposażono w trzy kieszenie zamykane zamkami błyskawicznymi. W największej, głównej komorze, umieszczono elastyczną taśmę i rzep. Pozwala to mocować akcesoria i segregować zawartość. Płaską kieszeń w części plecowej przewidziano do skrytego przenoszenia banknotów i dokumentów.

Jako jeden z nielicznych produktów, Herbalist jest całkowicie pozbawiony systemu mocowania opartego na taśmach przeplatanych / Zdjęcia: Husar

Pas Herbalist zamocowano przy pomocy dwóch klamer z kompozytu. Pozawala to w razie konieczności zdemontować go, lub wymienić na nowy. Torba ma być dostępna w kolorze czarnym, piaskowym, zielonym, kamuflażu Greenzone i Multicam, oraz kilku wariantach dwukolorowych. Przewidywana cena to 159 PLN.


Galeria