BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wiadomości

24 sierpnia podpisano umowę na dostawy 363 pistoletów samopowtarzalnych P99 wraz z wyposażeniem dla Straży Granicznej.

Straż Graniczna kupiła 363 pistolety samopowtarzalne P99 dostosowane do strzelania amunicją 9 mm x 19 z pociskami pełnopłaszczowymi o masie 7,5-8,0 g. Dodatkowym wyposażeniem mają być dwa magazynki, kabura z uchwytem na pas, klucz do jej regulacji, kryta ładownica, zestaw do czyszczenia i konserwacji broni, instrukcja użytkowania w języku polskim, karta gwarancyjna i pudełko transportowe z tworzywa / Zdjęcia: Fabryka Broni

Dzisiaj w siedzibie Fabryki Broni w Radomiu odbyło się uroczyste podpisanie kontraktu o wartości 658 tys. zł na dostawę 363 kompletów pistoletów samopowtarzalnych P99 wraz z kaburami z uchwytami na pas i ładownicami na magazynki. Postępowanie na nowe konstrukcje rozpoczęło się w lipcu 2016.

Przy zawieraniu umowy Fabrykę Broni reprezentował nowy prezes zarządu Łucznika Adam Suliga, a Komendę Główną Straży Granicznej – zastępca dyrektora Biura Techniki i Zaopatrzenia KGSG płk Piotr Sienkiewicz. Dostawy broni mają zostać zrealizowane do 2 grudnia 2016.

Warto przypomnieć, że to kolejna umowa na dostawę nowej broni krótkiej z Radomia dla służb mundurowych w sierpniu. Tydzień wcześniej także Policja zdecydowała się na zakup tysiąca pistoletów P99 AS produkowanych przez Łucznika.


Galeria