BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wiadomości

Iran odebrał AK-103

Wiadomości, 21 sierpnia 2016
Autor:

Irańska agencja prasowa Tasnim poinformowała o zakończeniu dostaw do tego państwa rosyjskich 7,62-mm karabinków automatycznych AK-103.

Karabinek AK-103 występuje, oprócz podstawowej odmiany dostosowanej do prowadzenia ognia pojedynczego i ciągłego, także w wersjach: samopowtarzalnej AK-103-1 i wyposażonej w tryb 3-strzałowej serii AK-103-2. Masa bez magazynka to 3,6 kg, długość lufy 415 mm, długość broni 705/943 mm / Zdjęcie: Koncern Kałasznikow

Broń do amunicji 7,62 mm x 39 produkowana przez iżewskie zakłady Koncernu Kałasznikow (dawny Iżmasz) ma trafić do wybranych jednostek irańskich sił zbrojnych. AK-103 uzupełnią w nich karabiny automatyczne G3A3/G3A4 do naboju 7,62 mm x 51 i ich zmodyfikowane odmiany, jak też liczne odmiany karabinków AK (w tym lokalne kopie KL-7.62).

AK-103 jest jednym z modeli należących do opracowanej na początku lat 1990. serii AK-100. Broń skonstruowano w 1994 i jest obecnie używana w niewielkiej liczbie w rosyjskich siłach zbrojnych. Dużą partię tych konstrukcji, wraz z prawem do częściowej produkcji montażu kupiła też Wenezuela. W mniejszej liczbie wykorzystywane przez jednostki specjalne Indii, piechotę morską Namibii, siły zbrojne Mali, elitarna jednostka policyjna Guardia Nacional Republicana ministerstwa spraw wewnętrznych Urugwaju i część libijskich formacji zbrojnych.


Galeria