BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Sportowa

Uzkon UNG-12

Sportowa, 19 sierpnia 2016

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

UNG-12 oferowany jest aż w 13 wersjach kolorystycznych, czterech podstawowych (ciemnozielonym, ziemistym, brązowym, piaskowym) i ich kombinacjach z czarną komorą zamkową. Broń będzie sprzedawana na polskim rynku w cenie na poziomie 3-3,5 tys. złotych / Zdjęcie: Uzkon

W połowie września 2016 do produkcji ma trafić nowy model strzelby samopowtarzalnej Uzkon UNG-12 w układzie bezkolbowym. Konstrukcja kalibru 12/76 przewidziana jest do zarówno do zastosowań sportowych, jak też może być zaoferowana służbom. Broń zasilana jest z jednorzędowych, wymiennych magazynków 2-, 5- lub 10-nabojowych. Rozkładanie odbywa się bez pomocy narzędzi w czasie krótszym od 10 sekund.

UNG-12 ma lufę długości 477 mm, zakończoną dużym urządzeniem wylotowym, zmniejszającym podrzut. Jest też dostosowaną do mocowania czoków. W opcji dostępne są też lufy krótsze (406, 457 mm) i dłuższe (508 mm). Długość całkowita broni to 840 mm, masa 3,75 kg.

Komora zamkowa została wykonana z aluminium, komora spustowa jest z tworzywa sztucznego, a lufę i zamek wytworzono ze stopu stali 4140. Mechaniczne przyrządy celownicze osadzone są na długiej, grzbietowej uniwersalnej szynie montażowej Picatinny. Strzelba dostosowana do mocowania zintegrowanego wskaźnika laserowego lub latarki w specjalnym montażu pod lufą.


Galeria