BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wiadomości

Tysiąc P99AS dla Policji

Wiadomości, 17 sierpnia 2016
Autor:

W ogłoszonym w maju postępowaniu na dostawy 9-mm pistoletów samopowtarzalnych, Policja wybrała ofertę Fabryki Broni. W ręce funkcjonariuszy trafią kolejne P99AS.

9-mm pistolet samopowtarzalny P99AS jest najbardziej rozpowszechnioną konstrukcją w Policji, dostarczaną funkcjonariuszom od pierwszych lat XXI wieku. Broń powstaje we współpracy z niemieckim Waltherem. Zgodnie z umową ponad połowa wartości pistoletu jest produkowana w Polsce (w tym lufa i zamek), gdy elementy z tworzywa sztucznego importowane są z Niemiec / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Wydział Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych Biura Finansów Komendy Głównej Policji (KGP) poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na dostawę 1000 pistoletów samopowtarzalnych do amunicji 9 mm x 19 bez kabur i ładownic. Do przetargu zgłosiły się dwa przedsiębiorstwa – radomski Łucznik i warszawski Kaliber.

Fabryka Broni zaoferowała dostawy pistoletów P99AS za 1.635.900 zł i 108 miesięcy gwarancji, co dało jej w trzech ocenianych kryteriach maksymalną wartość 100 punktów (70 za cenę, 10 za gwarancję i 20 za kompatybilność).

Spółka Kaliber wyceniła broń na 2.458.770 zł, a czas gwarancji wynosił 60 miesięcy, co pozwoliło jej uzyskać 66,57 punktów (46,57 za cenę, 0 za gwarancję i 20 za kompatybilność). Niestety, oferta ta uległa odrzuceniu ze względu na brak spełnienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Jednocześnie KGP poinformował o unieważnieniu postępowania na dostawy 400 pistoletów Glock 17 Gen 3 o podwyższonych lub równoważnych parametrach ze względu na brak ofert nie podlegających odrzuceniu.


Galeria