BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wiadomości

FN SCAR-L dla Peru

Wiadomości, 15 sierpnia 2016
Autor:

W ramach dwóch kontraktów Peru kupiło partię broni strzeleckiej produkowanej przez belgijskie zakłady FN Herstal.

Siły zbrojne Peru kupiły kolejną partię broni strzeleckiej produkowanej przez belgijskie zakłady FN Herstal / Zdjęcie: PMO

Peruwiańska Agencja zakupów sił zbrojnych ACFFAA (Agencia de Compras de las Fuerzas Armadas) podpisała z belgijskim producentem broni strzeleckiej dwie umowy o łącznej wartości 2,26 mln EUR (9,65 mln zł) na dostawę broni automatycznej i maszynowej do amunicji 5,45 mm x 45 i 7,62 mm x 51.

W ramach pierwszego kontraktu o wartości 1,42 mln EUR (6,07 mln zł), w ręce żołnierzy piechoty morskie (Infantería de Marina del Perú) trafi 700 karabinków automatycznych FN SCAR-L STD w odmianie z 368-mm lufami. Koszt jednostkowy broni to 2260 EUR (9,6 tys. zł). Do postępowania nie został zaproszony miejscowy producent broni FAME SAC, który niespełna miesiąc wcześniej sfinalizował ostatecznie umowę o współpracy z amerykańskim UWS przy produkcji karabinów i karabinków automatycznych.

Drugi kontrakt, o wartości 0,84 mln EUR (3,58 mln zł), obejmuje dostawę partii 5,56-mm karabinków maszynowych FN Minimi 5.56 i 7,62-mm ręcznych karabinów maszynowych FN Minimi 7.62 dla zarządzanych przez marynarkę wojenną baz kontroli rzecznej BCF (Base de Control Fluvial).


Galeria