BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Rekreacyjna

BLE Alpha od ICS

Rekreacyjna, 08 sierpnia 2016
Autor:

Tajwańskie przedsiębiorstwo I Chih Shivan (ICS) wprowadziło do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego. BLE Alpha to konstrukcja z ruchomym zamkiem, napędzana gazem.

BLE Alpha to pierwsza replika broni krótkiej w ofercie tajwańskiego ICS / Film: ICS

Po trzech latach rozwoju nowej konstrukcji, ICS pochwaliło się pierwszym modelem Alpha należącym do rodziny nazwanej Black Leopard Eye (BLE). Nie jest to replika żadnej istniejącej broni krótkiej, a jej cechy zewnętrzne i rozmieszczenie manipulatorów przypomina połączenie S&W M&P i FN FNX. Alpha ma trafić do sprzedaży już za miesiąc.

BLE Alpha zprojektowano od strony wymiarów zewnętrznych w taki sposób, aby pasował do kabur przeznaczonych do Glocków. Podobnie jak G17, także i nowy pistolet ICS jest konstrukcją bezkurkową

Zamek pistoletu wykonano ze stopu aluminium. Polimerowy szkielet wyposażono w wymienne grzbiety chwytu. W jego przedniej, podlufowej części wbudowano szynę w standardzie Picatinny (MIL-STD-1913). BLE Alpha zaopatrzono w 83-mm lufę o średnicy wewnętrznej 6,01 mm. Konstruktorzy zdecydowali się zdublować wszystkie manipulatory, co za tym idzie zatrzaski zamka, jak też przyciski zwalaniania magazynka umieszczono po obu stronach korpusu. Tylko dźwignia umożliwiająca rozłożenie repliki do czyszczenia znajduje się po lewej stronie.

ICS projektując BLE Alpha chciał stworzyć pistolet równie wygodny dla osób prawo- i leworęcznych / Zdjęcia: ICSPrzed oddaniem przypadkowego strzału replikę zabezpieczają dwa bezpieczniki. Pierwszym jest dźwignia wbudowana w język spustowy, drugim umieszczony powyżej przełącznik przetykowy. Dodawany do zestawu magazynek mieści 24 kulki o średnicy 6 mm, a jeden ładunek gazu wystarcza do oddania 47 strzałów. Paleta barw repliki obejmuje kolor czarny i piaskowy, w dowolnej konfiguracji zamka i szkieletu.


Galeria