BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Biała

Opinel Explore No. 12

Biała, 01 sierpnia 2016
Autor:

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerowym chwytem. Opinel Explore No. 12 to konstrukcja stworzona z myślą o miłośnikach wypraw i survivalu.

Explore No. 12 to nie pierwszy nóż Opinela z kompozytową rękojeścią. Jego poprzednikami są żeglarski Outdoor i uniwersalny DIY

Nóż wyposażono w gładką głownię ze stali nierdzewnej Sandvik 12C27 o długości 100 mm. Jest to wyjątek w ofercie, gdyż tradycyjne Opinele z rodziny No. 12 mają ostrze 20 mm dłuższe.

Nowy Explore odziedziczył po tradycyjnych No. 12 rękojeść, ale głowni bliżej do No. 10

Rękojeść nowego noża wykonano z poliamidu wzmacnianego włóknem szklanym. Na jego końcu wbudowano gwizdek osiągający do 110 dB. Umieszczono tu również dodatkowe, chowane ostrze do cięcia pasów oraz otwór do mocowania lonży.

Na końcu rękojeści umieszczono przetykową płytkę. Zawiera ona z jednej strony ostrze do cięcia pasów, a otwór do mocowania lonży z drugiej / Zdjęcia: Opinel

Jak każdy nóż składany francuskiego producenta, tak i Explore No. 12 wyposażono w obrotowy pierścień Virobloc pełniący rolę blokady ostrza. Nowy model jest oferowany w jaskrawych odcieniach pomarańczowego i zielonego.


Galeria