BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wyposażenie

Słoweńskie przedsiębiorstwo UF PRO wprowadza drugą generację kurtek Monsoon i Monsoon XT. Obie powstały w oparciu o trójwarstwowy laminat na bazie Gore-Tex, chroniący przed deszczem i wiatrem.

Słoweńskie kurtki Monsoon i Monsoon XT projektowano tak, aby zewnętrzne poszycie pozostało gładkie. Ma to zmniejszyć prawdopodobieństwo zaczepienia się o pokonywane przeszkody / Film: UF PRO

W nowej linii wprowadzono specjalnej konstrukcji kaptur. Krój dobrano w taki sposób, by boczne ściany ugięły się i odsłoniły pole widzenia, gdy użytkownik obróci głowę. Konstrukcja jest samonośna i nie utrudnia cyrkulacji powietrza.

Panele izolujące umieszczono w ramionach. Oddzielają one skórę od poszycia kurtki, które jest wystawione na warunki atmosferyczne

W ramionach kurtek drugiej generacji producent umieścił specjalne wkładki. Ich zadaniem jest oddzielić schłodzoną powłokę zewnętrzną od skóry użytkownika. Dodatkową funkcją paneli jest rozkładanie masy przenoszonego plecaka i chronienie przed otarciami.

Boki kaptura uginają się odsłaniając pole widzenia. Co ciekawe, nie jest on przypinany do głowy użytkownika / Zdjęcia: UF PRO

Kurtki UF PRO wyposażono w sześć zewnętrznych kieszeni. Każda z nich jest zabezpieczona przed deszczem bryzgoszczelnym zamkiem błyskawicznym. Dwie kieszenie umieszczone na ramionach, skonstruowano w taki sposób, by można je było otworzyć przy użyciu jednej ręki.

Wersję XT wyposażono w dodatkową zakładkę uszczelniającą przedni zamek. Ponadto przedłużono tył kurtki, by nie odsłaniała pleców w pozycji klęczącej lub leżącej.


Galeria