BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wyposażenie

Direct Action wprowadził do oferty lekką kamizelkę piersiową Tiger Moth. Jest dostępna w kolorach zielonym, piaskowym i czarnym, oraz w kamuflażach Multicam i Pencott Greenzone.

Direct Action przystosowało Tiger Moth do przenoszenia magazynków standardu AR-15/M16, AK i SR-25 / Film: Direct Action

Chestrig (kamizelkę piersiową) stworzono w oparciu o laminat, Cordurę 500D i materiał typu softshell. Jego główną komorę podzielono na cztery sekcje. W każdej z nich zmieszczą się dwa magazynki do karabinków AR-15/M16, lub jeden AK/AK-74. Szerokość kieszeni można regulować za pomocą elastycznych linek.

W przedniej części poszycia i pod główną kieszenią, wycięto laserem otwory zgodne z systemem PALS. Umożliwia to mocowanie dodatkowych ładownic i akcesoriów. Między warstwami panelu nośnego umieszczono płaską kieszeń zamykaną rzepem.

Szelki Tiger Moth mają kształt litery H, a w obwodzie kamizelkę spina wąski pas. Wycięcia w poszyciu i dodatkowe punkty mocujące na ramionach przewidziano na przewodowy włącznik PTT do systemu łączności. System nośny można odpiąć, co pozwala przyczepić skonfigurowany front Tiger Moth do innych noszaków płyt Direct Action.


Galeria