BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wyposażenie

W ofercie Specshop pojawiły się polimerowe magazynki Smartmag R6, wyposażone w specjalny donośnik zatrzymujący mechanizm ruchomy przed oddaniem ostatniego strzału. Zaprojektowano je do karabinków systemu AR15/M16. Magazynek mieści się 31 nabojów 5,56 mm x 45.

Magazynki Samrtmag R6 zatrzymują mechanizm przed oddaniem ostatniego strzału. Wymusza to zmianę nawyków podczas prowadzenia ognia, ale pozawala zachować broń załadowaną podczas wymiany / Film: Maklarbak

Smartmag R6 (zaprojektowany przez duński Maklarbak) wykonano z czarnego polimeru i ma on wymiary zbliżone do standardowych magazynków aluminiowych używanych przez amerykańskie siły zbrojne. Z zewnątrz kadłub pokryty został wzorem antypoślizowym. Niezaładowany magazynek R6 ma masę 164 g.

Opatentowana konstrukcja z polimeru została pokryta antypoślizgowym wzorem, a całość ma fakturę poprawiającą trakcję / Zdjęcia: Specshop

Sercem magazynka jest specjalnie zaprojektowany donośnik, który ma zatrzymywać suwadło przed oddaniem ostatniego strzału. Pozostały nabój należy załadować do komory, zwalniając zatrzask zespołu ruchomego, a dopiero potem wypiąć pusty Smartmag R6.

To rozwiązanie pozwala mieć broń gotową do prowadzenia ognia również w trakcie trwania wymiany magazynków. Sam donośnik wykonano z kompozytu o właściwościach samosmarujących. Popycha go sprężyna MS15.5.26, wymuszająca równomierny ruch wewnątrz kadłuba magazynka.


Galeria