BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wyposażenie

Amerykańskie przedsiębiorstwo Maxpedition wprowadziło do oferty linię ekwipunku Advanced Gear Research.

Edgepeak z nowej serii AGR. Laserowe wycięcia w poszyciu mają umożliwić mocowanie dodatkowych kieszeni CAP, FRP, DEP lub AUP

W AGR producent z USA odchodzi od klasycznej, wytrzymałej, choć ciężkiej Cordury 1000D. Poszycia wykonano z mieszaniny nylonu o gęstości 500D i 1000D. Pierwsza jest pleciona na kształt plastrów miodu, a druga w wytrzymałą kratkę, przypominającą w powiększeniu splot wiklinowy.

Wewnątrz wszystkie modele obszyto podszewką z materiału o właściwościach miękkiego rzepa. Pozawala to mocować dodatkowe akcesoria, takie jak kabury, kieszenie i przegrody.

System mocowania na taśmach przeplatanych zastąpiono wyciętymi laserowo panelami z kompozytu na basie nylonu i termoplastycznego poliuretanu. Nie jest jasne czy będzie on współpracował MOLLE/PALS. Do spinania elementów ze sobą, Maxpedition przewidział nowe polimerowe listwy TacTie PJC3.

Ironstorm to większa z toreb podróżnych. Podobnie jak mniejsza, Ironcloud, jest wyposażona w szelki co pozwala przenosić ją na plecach

Długi czas oczekiwania rekompensuje liczba nowych modeli serii AGR. Należą do nich: klasyczny plecak Riftcore z dwuramiennymi szelkami; Gridflux i Edgepeak - większy i mniejszy plecak z jedną szelką nośną, podobny do tych znanych z serii Gearslinger; torba na ramię Wolfspur z kieszenią do skrytego przenoszenia broni; Ironstorm i Ironcloud - większa i mniejsza torba podróżna z możliwością przenoszenia na plecach; kieszenie CAP, FRP, DEP i AUP dopinane do plecaków i toreb, różniące się kubaturą i aranżacją wnętrza; pokrowce PLP i PHP dopinane pokrowce na telefon komórkowy w dwóch rozmiarach.

Wolfspur na zdjęciach wygląda niepozornie. Dopiero na człowieku okazuje się, że to dość duża torba / Zdjęcia: Maxpedition

Riftcore, Gridflux, Edgepeak i Wolfspur na zewnętrznej stronie wyposażono w usztywnioną kieszeń do przenoszenia okularów lub elektroniki.


Galeria