BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Sportowa

Czeska Zbrojovka zaprezentowała w Norymberdze wstępną wersję produkcyjną pistoletu CZ 75 Tactical Sports Orange. Broń przeznaczona jest do strzelania dynamicznego.

CZ 75 Tactical Sports Orange ma się swoim wyglądem odróżniać od pistoletów bojowych. Zastosowanie pomarańczowych paneli i zakończenie gniazda magazynka lejkiem nadaje mu sportowy charakter

Prezentowana konstrukcja została przygotowana tak aby spełnić wymagania strzelców IPSC, również te estetyczne. Producent proponuje broń, która wyglądem ma sugerować swoje sportowe przeznaczenie. Uwagę przyciągają aluminiowe okładziny chwytu w kolorze pomarańczowym, od których została nazwana seria zmodyfikowanych pistoletów CZ – Orange.

W broni zastosowano nowe lufy o zwiększonej żywotności. Pistolet o całkowitej długości 225 mm będzie miał lufę o długości 130 mm. Masa broni wynosi 1,27 kg / Zdjęcia: Jakub Link-Lenczowski

Nowy model został zmodyfikowany w stosunku do wersji podstawowej. Poprawiono kształt szkieletu i dodano podpórkę pod kciuk z lewej strony, wprowadzono lufę o większej żywotności, zmieniono kurek i przyrządy celownicze. W pistolecie pojawił się zmodyfikowany mechanizm spustowy bez samonapinania. Zmieniono też gniazdo magazynka, a chwyt zakończono lejkiem mającym przyśpieszyć przeładowanie.

Docelowy CZ 75 Tactical Sport Orange będzie miał nieco odmienny szkielet od demonstratora pokazanego na IWA. Ma to głównie na celu nadanie broni bardziej masywnego wyglądu.

Broń będzie oferowana do amunicji 9 mm x 19 i 10 mm x 22 (.40 S&W) i wyposażona w magazynki o pojemności, odpowiednio 20 i 17 nabojów. Podobnie jak poprzednik, wersja Orange będzie miała stalowy szkielet.


Galeria