BiA-Tac

Bren 2 dla Pakistanu?

POF negocjuje z CZ kwestie rozpoczęcia produkcji czeskiej broni w Pakistanie. Oznaczać to może wybór konstrukcji rodziny Bren 2 jako następców G3A3/P4 i typ 56.

czytaj więcej

Więcej L119A2 dla Brytyjczyków

Brytyjczycy zdecydowali się na zwiększenie zamówień na 5,56-mm karabinki automatyczne Colt Canada L119A2. Broń używana jest głównie przez komandosów.

czytaj więcej

Hełmy z Maskpolu dla SG

PSO Maskpol z Konieczek dostarczy do Straży Granicznej tysiąc hełmów kuloodpornych HP-04/SG w najnowszym kamuflażu tej służby.

czytaj więcej

Kabura Taser X2 RTI

G-Code wprowadza do sprzedaży kaburę na paralizator Taser X2

czytaj więcej

Limitowany ZT 0801BRZ

Zero Tolerance wprowadza na rynek nóż składany 0801BRZ.

czytaj więcej

Cywilny MSBS-5,56

Planowane na 2017 zakończenie badań kwalifikacyjnych wojskowego karabinka MSBS-5,56, budzi pytanie, kiedy pojawi się jego samopowtarzalna odmiana na rynek cywilny i jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone?

czytaj więcej

Uzkon UNG-12

Uzkon ujawnił nowy model strzelby samopowtarzalnej UNG-12 skonstruowanej w układzie bezkolbowym.

czytaj więcej

BLE Alpha od ICS

Tajwański ICS wprowadził do oferty pierwszą replikę pistoletu samopowtarzalnego BLE Alpha.

czytaj więcej

Opinel Explore No. 12

Francuski producent tradycyjnych noży składanych, wprowadza na rynek kolejny model z polimerową rękojeścią

czytaj więcej

IWA 2016: Nowy magazynek G&G do ASG

G&G zaprezentował podczas targów w Norymberdze nowy typ magazynka o regulowanej pojemności do replik airsoftowych na kulki 6 mm.

czytaj więcej

Przekazanie armat do MWL

W Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste przyjęcie sprzętu artyleryjskiego, związanego z historią Wojska Polskiego. Armaty odzyskano dzięki zabiegom MSZ w Norwegii i Finlandii.

czytaj więcej

Drugi Mors w Polsce!

27 czerwca w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie pozyskanego z Węgier 9-mm pistoletu maszynowego wz. 39 Mors.

czytaj więcej

Wyposażenie

Samsung z serii SOLID to prawdziwe twardziele wśród telefonów. B2710 to jedna z ostatnich generacji, stworzonych z myślą o użytkownikach, których los pcha w nieprzyjazne człowiekowi warunki.

Seria SOLID to częsty wybór wśród amatorów survivalu i podróżników. Zachęca do tego odporność jaka cechuje te konstrukcje.

SOLID B2710 to telefon o klasycznej budowie, z wbudowaną klawiaturą i ekranem bez funkcji dotykowej. Nieduży wyświetlacz jest dość wyraźny, ale jak na obecne standardy, dość mały. Za to cieszy duża klawiatura. Jej przyciski są bardzo wypukłe i wygodne w obsłudze. W rękawicach o niebo lepiej jest nią operować niż w jakimkolwiek aparacie cywilnym. Co ważniejsze jest jednym elementem, co w pełni zapobiega to dostawaniu się zanieczyszczeń w szczeliny między klawiszami. Wykonano ją z materiału zbliżonego do gumy, jest jednak twardsza i odporniejsza na ścieranie. Co ważne, oznaczenia są integralnym elementem, tyle że o innej barwie, nie ma więc obawy że się zetrą.

Podświetlenie ekranu można regulować. Na zdjęciu drugi poziom z pięciu, co w zupełności wystarcza w codziennym użytkowaniu. Nie ma to wpływu na jasność klawiatury ale za to można określić w jakich godzinach będzie aktywne jej podświetlenie. Ma to na celu zmniejszenie zużycia energii.

Na środku umieszczono pięciokierunkowy przycisk. Pozwala on poruszać się po menu prawo/lewo/góra/dół oraz zatwierdzać wybraną opcję poprzez wciśnięcie. Zrobiono go z plastiku, więc z czasem pojawią się na nim obtarcia. W przeciwieństwie do klawiatury nie jest on w żaden sposób podświetlany.

Na środkowym przycisku najszybciej widać oznaki użytkowania. Pokazany na zdjęciu ma ponad rok ciągłego użytkowania, trzeba więc przyznać że jego pokrycie jest dość odporne. Otarcia widać dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu, na co dzień możemy ich nie zauważyć.

Po lewej stronie umieszczono przyciski kierunkowe góra/dół. Bazowo reguluje głośność dźwięków klawiatury, ale jego funkcja zmienia się zależnie od uruchomionej aplikacji np. regulowanie głośności multimediów. Służy też do przesuwania o stronę długich list wyboru np. utworów odtwarzacza mp3.

Telefon ma opływowe kształty co poprawia znacząco komfort podczas noszenia w kieszeni spodni.

Na lewej krawędzi znajduje się przycisk uruchamiający latarkę. Poniżej, pod klapką ukryto port microUSB (dokładnie micro-B). Za jego pomocą ładujemy akumulator telefonu, podłączamy zestaw słuchawkowy i łączymy telefon komputerem.

Wyraźnie widoczny przycisk uruchamiający wbudowaną latarkę oraz klapkę dostępową gniazda microUSB.

Klapkę przymocowano elastycznym przewodem do obudowy, co uniemożliwia jej zgubienie. Od wewnętrznej strony umieszczono uszczelkę, zapewniającą szczelność a dodatkowo jej opór utrzymuję osłonę w pozycji zamkniętej.

Klapka dostępowa i jej uszczelka. Otworzymy ją tylko paznokciem albo wąskim narzędziem.

W plecy telefonu wbudowano klapę wraz z zamykającym ją ryglem. Ten ostatni ma szerokie płaskie nacięcie, co pozwala obracać go przy pomocy monety lub płaskiego śrubokręta. Aby otworzyć klapę należy go obrócić przeciwnie do ruchu wskazówek o 25 stopni. Pod pokrywą umieszczono kolejną uszczelkę, a rygiel odpowiada za jej odpowiedni docisk do korpusu.

Tylna klapa i dobrze widoczny rygiel dociskowy. SOLID nie boi się deszczu i brudu. Bez lęku możemy wejść do wody po pierś trzymając telefon w kieszeni spodni.

Wewnątrz umieszczono wymienny akumulator, oraz gniazdo karty pamięci microSD (do 16 GB).
Nad klapą umieszczono soczewkę aparatu, osłoniętą plastikową szybą. Obok niej wycięto szczeliny głośnika, który chroni dodatkowo drobna siateczka i szczelna membrana.

Głośnik zasłania kratownica obudowy a pod nią drobna siateczka, dokładnie widoczna na tej fotografii. Pod nią umieszczono membranę zabezpieczającą przed zalaniem.

Na górnej krawędzi znajdziemy wycięcie pozwalające przepleść smycz. Jest ona szeroka, więc w razie konieczności można w charakterze zabezpieczenia użyć np. linki spadochronowej. Po lewej, we wgłębieniu znajduje się dioda LED latarki.

Szeroki zaczep smyczy pozwala łatwo przypinać i odpinać, zależnie od potrzeb. Obok widoczna soczewka latarki.


Galeria